تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۱:۲۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

یادواره شهدا روحانی زرند

41-1-1
مراسم سادواره شهدا روحانی شهرستان زرند به همت موسسه میثاق با شهیدان فاطمی و سپاه شهرستان زرند برگزار شد .
آیت‌الله سیداحمد خاتمی در مراسم یادواره ۲۴ شهید روحانی شهرستان زرند حمایت از ولی‌فقیه، دشمن‌شناسی، استکبارستیزی را از ویژگی‌های بارز شهدا روحانی دانست و اظهار داشت: شهرستان زرند نسبت به جمعیت آن در بخش شهدای روحانی مقام اول استان را داراست.

وی، وجود بیش از ۵۰۰ شهید در شهرستان زرند را مایه مباهات دانست و با بیان اینکه مردم شهرستان زرند قبل از انقلاب میزبان علمایی همچون آیت‌الله خزعلی و آیت‌الله سبحانی بوده است، افزود: زرند را می‌توان از شهرستان‌های ولایتمدار قبل و بعد از انقلاب نامید، بدنه این شهر با دینمداران و فقهایی اینچنینی شکل گرفته است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، حضور ۲۰۰ روحانی زرندی در حوزه علمیه قم و ۸۰ طلبه در شهر زرند را از دیگر افتخارات دانست و از کمبود فضای مناسب برای تحصیل طلاب در شهرستان زرند گلایه کرد و گفت: حوزه علمیه سرمایه و امنیت هر شهر است، لذا ضرورت دارد افراد خیر و نیکوکار در راستای احداث حوزه علمیه شهرستان زرند مشارکت جدی را داشته باشند.

خاتمی عنوان کرد: ماموریت علمای دین و روحانیت این است که مرزبان دین شیعه هستند، اما بعضی‌ها با دشمن همراهی می‌کنند و نه تنها نمی‌تواند کشور را نجات دهد، بلکه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: مقام معظم رهبری بارها فرمودند که اعتماد به آمریکا نمی‌توان کرد، چون در مسئله برجام با توجه به اینکه تیم مذاکره کننده کشورمان زحمات ارزشمندی را انجام دادند، اما متاسفانه آمریکایی‌ها به تعهدات خود پایبند نبودند.

خاتمی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با دانشجویان فرمودند برنامه برجام بی‌اثر بود و ایران اسلامی تاکنون عهد شکنی نکرده است و برای اینکه آمریکا بداند ملت ایران از سر ضعف پای میز مذاکره نیامده است، فرمان برگزاری مانور موشکی را دادند.

وی یادآور شد: اقتدار و عظمت امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا است و مردم ولایتمدار ایران اسلامی با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری در دفاع از ارزش‌های والای انقلاب که خون‌بهای شهدای گرانقدر است تا پای جان ایستاده و اجازه کوچکترین مداخله‌ای را به دشمنان نخواهند داد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: حوزه‌های علمیه معبر است نه منزل، لذا مقام معظم رهبری فرمودند هر ۱۰۰ طلبه‌ای که به قم می‌آید، ۹۰ نفر آنها برای تبلیغ دین فعالیت کنند.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه زرند نیز گفت: پرچم ولایت و حق را هر فردی نمی‌تواند بردارد، بلکه باید اهل شناخت باشد و مواضع رهبری را خوب بشناسد.

وی در پایان تبیین کرد: شهرستان زرند ۲۴ شهید روحانی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.