تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱:۵۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

بیانیه موسسه میثاق با شهیدان فاطمی به مناسبت هفته دفاع مقدس

بسم الله الرحمن الحیم

۳۱ شهریورماه تداعی کننده یکی ازطلایی ترین مقاطع تاریخ ایران اسلامی است. در این روز ارتش مجهز صدام با پشتیبانی قدرت های جهانی، با تجاوز به خاک میهن اسلامی مان، آغازگر یک جنگ تمام عیار ۸ ساله گردید؛ این دوران بود که عیار ناب ملت قهرمان ایران، خود را نشان داد و روح خداجو و شخصیت سلحشور این ملت که با نفس مسیحایی حضرت روح الله به جنبش درآمده بود، تمام معادلات ظالمان را بهم ریخت.

دفاع مقدس یادآور آزموده شدن وعده الهی «یا ایها الذین امنوا ان تنصرواالله ینصرکم و یثبت اقدامکم»(سوره مبارکه محمد(ص) آیه ۷) در بیت المقدس و طریق القدس و والفجر ۸ و دیگر عملیات ها است؛ دفاع مقدس یادآور اثبات وعده ها و بشارت های مکرر الهی در قرآن کریم است.

ا دفاع مقدس بود که ملت ایران با تمام وجود به این نتیجه رسید که بن بستی برای یک ملت مجاهد وجود ندارد، همانگونه که خداوند تعالی با قاطعیت فرمود:«والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا»(سوره عنکبوت آیه ۶۹) ؛ مکتب دفاع مقدس به ما اثبات کرد مکر و تدارک و هجمه ابرقدرت ها در مقابل نصرت الهی مطلقا توان عرض اندام ندارد.

نتیجه مقاومت ها و رشادت های جوانان مسلمان در آن دوران سرنوشت ساز این بود که امروز، عزت و اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان مورد اعتراف همگانی است؛ محور مقاومت در منطقه غرب آسیا ماحصل بسط گفتمان تفکر انقلاب اسلامی و صدور تجربیات دفاع مقدس است.

امروزه آثار شگرف و حیرت‌آور دفاع مقدس درفراسوی جغرافیای ایران اسلامی برای شیطان بزرگ و طاغوت اعظم، آمریکاوصهیونیسم خبیث، هراس آفرین شده است؛ شکستن هیمنه پوشالی صهیونیسم متجاوز و حیوان صفت دربرابرمقاومت اسلامی لبنان و فلسطین، شکفتن جوانه های بیداری اسلامی در یمن و بحرین ، بی آبرو شدن شجره ملعونه آل سعود در میان مسلمانان و واکنش هوشمندانه در بحران چند لایه و پیچیده سوریه ،ماحصل ایستادگی مظلومانه شهیدان و حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس است.

اما کشور عزیزمان برای ادامه مسیر خود با دشمنی های پچیده جدید روبرو است و بهترین راه آن است که از مکتب پیروزی ساز دفاع مقدس الهام بگیریم. مکتب دفاع مقدس یک منبع اصیل برای نبرد نظامی، حفظ امنیت، سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، پیشرفت علمی و سیاست خارجی عزتمندانه است.

بر طبق رصد های دقیق، برنامه نفوذ دشمنان که یک برنامه بسیار پر دامنه، کم سابقه و خطرناک است، کشور را در معرض تهدیداتی قرار داده است؛ برنامه نفوذ درصدد منهدم سازی عناصر اقتدار بخش کشور در حوزه های منطقه ای، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است. دشمن مترصد است ناکامی ها و تلخ کامی های گذشته خود را که در نبرد سخت رقم خورده بود با یک جنگ نرم و خدعه تمام عیار و با بهره گیری از پیاده نظام داخلی خود، جبران نماید؛

ضرورت دارد ملت شهید پرور ایران و مردم شهرستان شهید پرور زرند  با بصیرتی عمارگونه به عقبه صحنه کنونی بنگرند و نقشه های دشمنان را بی اثر نمایند. بدون شک ایجاد دو دستگی و چند دستگی در میان مردم با حاشیه سازی های انحرافی از طریق القاء مطالبات کاذب، از جمله نقشه هایی است که نباید در دام آن قرار گیریم.

در پایان با درود بی انتها به ارواح نورانی شهدای دفاع مقدس و ارواح قدسی شهدای حریم ولایت، علی الخصوص شهدای شهرمان زرند و تبریک این ایام به سبز پوشان حریم ولایت ، پاسداران جان بر کف ، ارتشیان عزیز و با غیرت میهنمان ایران اعلام میداریم فرهنگ اصیل و تفکر ناب دفاع مقدس از قلب ها و ذهن های کلیه خادمان شهدا در موسسه میثاق با شهیدان  پاک نخواهد شد و میثاقیون به تأسّی از شهدا همه توان خود را در راه اجرایی سازی فرامین مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) به کار خواهند بست.

روابط عمومی موسسه میثاق با شهیدان فاطمی

دیدگاه خود را به ما بگویید.